Rhonda Byrne a Tajemství

1 listopadu, 2021

by Michal

„Jediným důvodem, proč lidé nemají to, po čem touží, je ten, že více přemýšlejí nad tím, co nechtějí, než nad tím, co chtějí.“ (The Secret, 2006)

Říká Rhonda Byrne, spisovatelka, scénáristka a filmová producentka. Autorka slavného filmu a stejnojmenné knihy Tajemství ( The Secret )

Rhonda pochází z Austrálie, kde v roce 1951 narodila ( 12.3.1951, Melbourne ). Pracovala jako rozhlasová a filmová producentka. Má dvě dcery Hayley a Skye.

Po smrti svého otce v roce 2004 začala mít Byrneová velké deprese. Díky své dceři Hayley si přečetla The Science of Getting Rich (1910) od Wallace D. Wattlese. Dočetla se o pozitivním myšlení, zákonu přitažlivosti a o tom, jak získat v životě úspěch. Začala proto s výzkumem na toto téma a tak vznikl projekt Tajemství.

V projektu Tajemství ( v knize a filmu ) je vysvětlen Zákon přitažlivosti.

Po uvedení získal film Tajemství velký ohlas, viděly ho miliony lidí po celé planetě. Následovala kniha Tajemství. Ta se stala celosvětovým bestsellerem dostupným ve více než 50 jazycích s více než 34 miliony výtisků v tisku.

Po vydání v listopadu 2006 byl The Secret více než 200 týdnů na prvním místě žebříčku bestsellerů New York Times a USA Today jej označil za jednu z 20 nejprodávanějších knih posledních 15 let. V lednu 2007 se Rhonda objevila v Show Oprah Winfreyové se čtyřmi učiteli z dokumentu Tajemství.

V květnu 2007 byla Rhonda Byrneová uznána za jednu z nejvlivnějších osob světa v časopise TIME s názvem The TIME 100: The People Who Shape Our World (Lidé, kteří utvářejí náš svět) a krátce poté se objevila v časopise Forbes s názvem The Celebrity 100.

Rhonda Byrne – knihy

Po knize Tajemství vydala Rhonda Byrne další knihy, které na ní navazují:

 

Tajemství

Autorka v knize se popisuje jak dosáhnout spokojeného života v oblasti peněz, zdraví, vztahů i osobního štěstí. Učí člověka pochopit sílu myšlenky a odhalit vlastní skryté schopnost. Tajemství se stalo fenoménem po celém světě (existuje i stejnojmenný film), práva se prodala téměř do čtyřiceti zemí a celkový náklad dosahuje přes devět milionů výtisků.

Moc

Toto je učebnice největší síly ve vesmíru – díky moci budete mít všechno, co chcete. Bez ní byste se nenarodili. Bez ní by na planetě nebyl jediný člověk. Každý objev, vynález a stvoření z ní vychází. Dokonalé zdraví, neuvěřitelné vztahy, kariéra, kterou budete milovat, život plný štěstí, peníze, které potřebujete, abyste mohli existovat, dělat a vlastnit všechno, co chcete, to vše vychází z moci. Život vašich snů vám byl odjakživa blíž, než jste si uvědomovali, protože moc – mít všechno dobro života – se skrývá přímo ve vás.

Kouzlo

Posvátné texty mystifikovaly, mátly a zneklidňovaly čtenáře po více než dvacet století. V průběhu dějin pouze pár lidí pochopilo, že slova jsou jako hádanka. A jakmile ji vyluštíte, odhalíte jedinečné tajemství, díky němuž se vám před očima otevře nový svět. Právě tuto převratnou schopnost porozumění přináší Rhonda Byrne v knize Kouzlo. Vezme vás na cestu, která potrvá 28 dní, a při ní vás naučí, jak tuto znalost využít v běžném životě. Není důležité, kde jste, kdo jste či jaká je vaše momentální situace, Kouzlo vám změní život za všech okolností.

Hrdina

 Autorka se nyní obrací k čtenářům s poselstvím, že každý je jedinečný, každý se narodil s něčím, co nemůže nabídnout žádný jiný ze sedmi miliard žijících na naší planetě. Tucet z nejúspěšnějších lidí světa vám ukáže, jaká konkrétní životní cesta leží před vámi.

Jak mi Tajemství změnilo život

Tento titul navazuje na veleúspěšnou knihu Rhondy Byrne Tajemství. Tentokrát narazíte na kompilaci čtenářských reakcí na četbu této autorčiny předešlé knihy. Čtenáři se svěřují s tím, jak jim kniha doslova změnila život. Díky ní se v životě lépe poprali s nástrahami v oblastech zdraví, práce, rodiny a partnerských vztahů. Každý ze čtenářských příběhů je velmi autentický a prožitý a možná se s některým z nich budeme sami identifikovat.

Největší Tajemství 

Oblíbená autorka bestsellerů Rhonda Byrne odstartovala v roce 2006 celosvětový fenomén hledání pravdy vydáním své knihy Tajemství. Toto dílo změnilo život mnoha lidem, pomohlo jim pochopit nevyužité síly, které mají. Poslání Rhondy však zdaleka neskončilo, protože něco uvnitř ji nutilo hledat další úroveň moudrosti. Strávila čtrnáct let studiem, až konečně odhalila univerzální pravdu, již nám předkládá na stránkách své nejnovější knihy.

Největší tajemství je výrazný pokrok v hledání smyslu života, který čtenáře zavede za hranice hmotného světa do duchovní říše, kde nic není nemožné. Učení na těchto stránkách nabízí srozumitelné postupy a hluboká odhalení, jež zaženou obavy, nejistotu, úzkost a bolest. Největší tajemství, vyřčené objevnými slovy duchovních učitelů z celého světa, je hlubokým mistrovským dílem nabízejícím čtenářům přímou cestu k ukončení utrpení a vedoucí k radostnému životu.
stejně jako kdykoli předtím. Pomocí této knihy učiníte největší odhalení, jaké člověk kdy může udělat – najdete cestu z problémů, z negativního pohledu na svět a uvědomíte si, co všechno nechcete dělat… najdete cestu k trvalému štěstí a radosti.

Rhonda Byrne – filmy

  • The Secret ( 2006 )
  • The Secret: Dare to Dream ( 2020)

Zdroj a další info: www.rhondabyrne.com | www.thesecret.tv

 

Úvodní foto: Umar ben on Unsplash

www.martinus.cz

Related Posts

5 rad Roberta Kiyosakiho k dosažení finanční svobody

5 rad Roberta Kiyosakiho k dosažení finanční svobody

Robert Kiyosaki je jedním z nejznámějších finančních poradců na světě. Jeho kniha "Bohatý táta, chudý táta" se stala bestsellerem a přinesla mnoho inspirace a poznání tisícům lidí po celém světě. Kiyosaki nejen že rozšířil povědomí o tom, co je skutečným významem...

5 rad Elona Muska pro tvůj úspěch

5 rad Elona Muska pro tvůj úspěch

Elon Musk, jméno, které v posledních letech ovládá titulky a vyvolává obdiv po celém světě. Stejně jako obdiv ale budí i jistou míru kontroverze. Jeho inovativní myšlení, odvaha a nekonečná touha po posunu hranic technologie a lidských možností ho řadí mezi...

5 tipů, jak zvýšit svoji produktivitu za pomoci AI

5 tipů, jak zvýšit svoji produktivitu za pomoci AI

5 tipů, jak zvýšit svoji produktivitu za pomoci AI V dnešním rychle se rozvíjejícím světě, kde je konkurence stále silnější a čas je vzácným komoditou, hledáme stále nové způsoby, jak zvýšit naši produktivitu. V posledních letech se umělá inteligence (AI) stala jedním...

0 Comments

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

News & Updates

Join Our Newsletter