5 rad Roberta Kiyosakiho k dosažení finanční svobody

27 července, 2023

by Michal

Robert Kiyosaki je jedním z nejznámějších finančních poradců na světě. Jeho kniha „Bohatý táta, chudý táta“ se stala bestsellerem a přinesla mnoho inspirace a poznání tisícům lidí po celém světě. Kiyosaki nejen že rozšířil povědomí o tom, co je skutečným významem finanční svobody, ale také nabídl užitečné nástroje a strategie, jak ji dosáhnout.

Jeho myšlenky jsou pro mnohé lidi inspirací a motivací ke změně životního stylu a finančního zabezpečení. Těchto jeho pět rad je založeno na jeho vlastních zkušenostech a pozorováních úspěšných lidí po celém světě. Tyto rady nejsou jen o tom, jak vydělat peníze, ale také o tom, jak je správně používat a investovat, aby dosáhli trvalého finančního úspěchu.

Kiyosakiho přístup k financím se zakládá na jeho víře v investování do aktiv než pasivním spoření. Jeho filozofií je, že peníze by měly být neustále využívány k investování do aktiv, která budou generovat takzvaný „pasivní příjem.“ To znamená, že místo toho, aby si lidé ukládali peníze na účet a nechali je tam ležet, měli by je investovat do nemovitostí, akcií nebo podnikání.

Kiyosaki se také zaměřuje na vzdělávání a rozvoj lidí. Podle něj je to klíčové k dosažení úspěchu. Pokud se chcete stát úspěšným v podnikání, musíte se učit od těch nejlepších a investovat do svého vzdělání. Mnoho lidí se bojí riskovat a investovat do svých snů, ale podle Kiyosakiho je to právě riziko, které vede k úspěchu.

Bohatý táta, chudý táta

Autor: Robert T. Kiyosaki

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro finanční plánovače nebo kohokoliv, kdo se zajímá o to, jak se stát finančně nezávislým. Je to jedinečný úvod do psychologie tvoření bohatství. Abyste se dostali nad finanční vrchol, musíte si přečíst tuto knihu Roberta Kiyosakiho.

Pokud se chcete stát finančně svobodným a dosáhnout úspěchu, musíte být odvážní a riskovat. Kiyosakiho pět rad pro úspěch vám mohou pomoci na cestě k vašemu cíli. Sledování těchto rad vás může vést k lepšímu chápání svých financí a k trvalé finanční svobodě.

1.    Rozvíjejte svou finanční gramotnost

Jednou z jeho nejvýznamnějších rad, je rozvíjení své finanční gramotnosti. Kiyosaki tvrdí, že vzdělání o penězích je klíčem k finanční svobodě. Proto byste měli investovat do svého vzdělání o penězích a finančních trzích. Měli byste se učit o investování, podnikání a o tom, jak správně nakládat s penězi.

2.    Učte se od úspěšných lidí

Další důležitou radou od Roberta Kiyosakiho je učit se od úspěšných lidí. Kiyosaki tvrdí, že úspěšní lidé mají určité schopnosti a dovednosti, které můžete použít i vy. Proto byste měli hledat příležitosti, jak se setkat s úspěšnými lidmi a učit se od nich. Můžete si přečíst jejich knihy, poslouchat jejich rozhovory nebo se dokonce snažit s nimi navázat přátelství.

3.    Buďte vytrvalí

Kiyosaki tvrdí, že úspěch není otázkou štěstí, ale vytrvalosti. Pokud se budete snažit dosáhnout svých cílů a budete na sobě tvrdě pracovat, můžete dosáhnout úspěchu. Nicméně, budete muset překonat mnoho překážek a porážek na cestě. Proto je důležité být vytrvalý a nevzdávat se, i když se nedaří.

4.    Riskujte

Robert Kiyosaki věří, že bez rizika není úspěch. Pokud chcete dosáhnout velkých úspěchů, budete muset riskovat. Nicméně, riziko by nemělo být bezhlavé a impulzivní. Měli byste mít pečlivě promyšlený plán a mít dostatek informací a znalostí, abyste minimalizovali riziko selhání.

5.    Investujte do aktiv, nikoli do pasiv

Velmi cenou radu, kterou Robert všem radí je, investovat do aktiv místo do pasiv. Aktiva jsou ve zkratce majetek, který vám vynáší další zisky, a naopak pasiva jsou majetek nebo závazky, které vás peníze stojí. Skvělým příkladem aktiv jsou například dividendové akcie, které nám za jejich držení vyplácí finanční obnos. Naopak pasiva jsou například dům, ve kterém žijeme nebo spotřebitelský úvěr.

Na závěr bych zde chtěl zmínit jedno jeho poselství, se kterým ne všichni musí souhlasit. A to je právě to, že váš dům, ve kterém žijete, není ve skutečnosti aktivum ale pasivum. A to proto, že nám negeneruje žádný zisk. V dlouhodobém horizontu sice jeho hodnota možná vzroste ale za tu dobu na údržbu domu zaplatíte víc, než na tom vyděláte. Tudíž vám generuje spíše výdaje než příjmy.

Kiyosaki také zdůrazňuje důležitost budování pasivního příjmu. To znamená vytvořit systém, který vám umožní generovat příjem i bez vaší aktivní účasti. To může být například investice do nemovitostí, kde můžete získávat pasivní příjem z pronájmu, nebo vytvoření online podnikání, kde můžete prodávat digitální produkty.

K dosažení úspěchu potřebujete aktivně pracovat na svém rozvoji

Všech těchto pět rad, mají jedno společné: k dosažení úspěchu potřebujete aktivně pracovat na svém rozvoji. Musíte se učit a rozvíjet své dovednosti, učit se od úspěšných lidí, být vytrvalí, riskovat a investovat do aktiv. Pokud budete dodržovat tyto principy, můžete dosáhnout finanční svobody a úspěchu, o jakém sníte.

Dočetli jste celý článek, dopřejte si odměnu. Vybírejte zde ⇓ kvalitní ořechová másla

Related Posts

Jak vydělat peníze za klikání

Jak vydělat peníze za klikání

V dnešní digitální éře se mnoho lidí zajímá o různé způsoby, jak vydělat peníze online. Jednou z možností, která se objevuje v diskuzích, je vydělávání peněz klikáním na reklamy. Tento článek se zaměří na tuto problematiku a poskytne ucelený pohled na skutečnost...

5 rad Elona Muska pro tvůj úspěch

5 rad Elona Muska pro tvůj úspěch

Elon Musk, jméno, které v posledních letech ovládá titulky a vyvolává obdiv po celém světě. Stejně jako obdiv ale budí i jistou míru kontroverze. Jeho inovativní myšlení, odvaha a nekonečná touha po posunu hranic technologie a lidských možností ho řadí mezi...

Jak se dá využít AI při sebevzdělávání

Jak se dá využít AI při sebevzdělávání

Jak se dá využít AI při sebevzdělávání. V dnešní digitální době, kdy máme přístup k obrovskému množství informací a technologií, existuje mnoho způsobů, jak se sami vzdělávat a zlepšovat své dovednosti. Umělá inteligence, dále jako AI, je skvělým nástrojem pro tuto...

0 Comments

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

News & Updates

Join Our Newsletter