Motivační tipy: Jak se odrazit od dna

5 listopadu, 2021

by Michal

Špatné životní období určitě není nic povznášejícího. Každého ale občas potká a záleží na tom, jak se s ním umíme vypořádat. Hlavní je, nic nevzdávat a jít dál.

Co dělat, když se nedaří

Jistě to známe všichni. Někdy přijde životní období, které bychom nejraději přeskočili. Prostě se nám nedaří. Připadá nám, že na co sáhneme, to pokazíme. Jako by ten neúspěch byl snad předem dán a veškeré snažení se míjí účinkem. Je ale zapotřebí si uvědomit, že není možné mít stále jen úspěch. Je to v životě tak zařízeno především proto, abych si dnů, kdy je tomu naopak, více vážili. Je ale důležité, abychom se jen tak snadno nevzdávali a na každé životní situace si vždy našli něco pozitivního.

Máte dojem, že jste se dostali až na dno?

Pak to není tak špatná pozice, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Ode dna se dá přeci docela dobře odrazit a pokračovat opět v cestě.

Počkejte, až bude na vaši cestu opět svítit slunce

Neúspěch je součástí života každého z nás. Je sice pravda, že někoho navštěvuje více a někoho méně, ale pokud si v hlavě nastavíme program, který se bude jmenovat „naděje“, pak všechny životní pády snáze překonáme. Jak říká jedna prastará pravda – i po velkém lijáku vždycky vyjde slunce. S větším či menším časovým odstupem zjistíte, že i ty špatné situace byly možná tím nejlepším, co vás mohlo potkat.

Můžeme to například brát tak, že je načase hledat další otevřené dveře, abychom mohli pokračovat v cestě za lepšími zítřky.

Nebuďte k sobě přespříliš kritičtí

Pro překlenutí špatného období je nejdůležitější smíření. Pokud si za současnou „mizérii“ můžeme z větší části sami, pak je na místě i odpuštění. Každý z nás má přeci právo dělat chyby. Krizové situace nás mohou posunout mnohem dál nežli období, které je naplněné pouze úspěchem. Je také možné, že na sebe kladete příliš vysoké nároky a jste zbytečně sebekritičtí. I za malý úspěch je třeba se pochválit.

  • Zdá se vám sebechvála zvláštní, možná až nepřípustná?
  • Kdo jiný by nás měl ocenit více nežli my sami?

My nejlépe víme, kolik energie nás co stojí a kolik úsilí jsme vytčenému cíli věnovali.

I přesto, že není výsledek našeho snažení podle našich představ, musíme ocenit alespoň snahu. Sice se říká, že by člověk neměl ve svém životě nic vzdávat, ale je ta vámi zvolená vždy ta správná cesta? Třeba se vám nedaří právě z toho důvodu, že jste si zvolili nesprávný cíl. Dejte si nějaký čas na rozmyšlenou a netlačte zbytečně na pilu. Rozmyslete si vše s patřičným odstupem a zkuste se podívat na věci z budoucího úhlu pohledu. Tak, jako bychom cíle skutečně dosáhli například před rokem nebo deseti lety. Stálo to úsilí vůbec za to?

Nebuďte se svým smutkem sami

Špatné životní období nám mohou pomoci překlenout i přátelé nebo naše rodina. Zajděte si s nimi do kavárny, do kina nebo do divadla. Tím, že přijdete na jiné myšlenky, uvidíte vše také jinýma očima. Můžete také začít sportovat nebo zajít do blízkého fitness centra. Někomu pomáhá i pohodový výlet do přírody. Les plný majestátně vyhlížejících stromů dokáže uklidnit mysl a navodit pocit sounáležitosti s přírodou.

Třeba si potřebujete jen od všeho odpočinout a nabrat druhý dech.

Současná doba na nás někdy moc tlačí a každý, kdo není super úspěšným, jako by ani neexistoval.

Neposlouchejte tyto přísné hlasy.

Tohle je přeci váš život a vy budete rozhodovat, co je pro vás důležité.

A pokud nic z uvedeného nepomáhá, pak jsou přeci další možnosti, jakými je například psycholog nebo nějaká vhodná terapeutická poradna, kde vás rádi vyslechnou a pomohou společnými silami najít opět pevnou půdu pod nohama. Jedním z problémů, které nás mohou trápit, je osamělost. I to lze zvládnout docela snadno. Nejste v tom totiž sami.

Lidí, kteří hledají zpřísněnou duši, je celá řada.

Stačí najít vhodnou akci a vyrazit vstříc za novými zážitky.

úvodní foto: by Zac Durant on Unsplash

Related Posts

5 rad Roberta Kiyosakiho k dosažení finanční svobody

5 rad Roberta Kiyosakiho k dosažení finanční svobody

Robert Kiyosaki je jedním z nejznámějších finančních poradců na světě. Jeho kniha "Bohatý táta, chudý táta" se stala bestsellerem a přinesla mnoho inspirace a poznání tisícům lidí po celém světě. Kiyosaki nejen že rozšířil povědomí o tom, co je skutečným významem...

5 rad Elona Muska pro tvůj úspěch

5 rad Elona Muska pro tvůj úspěch

Elon Musk, jméno, které v posledních letech ovládá titulky a vyvolává obdiv po celém světě. Stejně jako obdiv ale budí i jistou míru kontroverze. Jeho inovativní myšlení, odvaha a nekonečná touha po posunu hranic technologie a lidských možností ho řadí mezi...

Jak se dá využít AI při sebevzdělávání

Jak se dá využít AI při sebevzdělávání

Jak se dá využít AI při sebevzdělávání. V dnešní digitální době, kdy máme přístup k obrovskému množství informací a technologií, existuje mnoho způsobů, jak se sami vzdělávat a zlepšovat své dovednosti. Umělá inteligence, dále jako AI, je skvělým nástrojem pro tuto...

0 Comments

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

News & Updates

Join Our Newsletter