Dělej, co tě baví!

6 listopadu, 2021

by Michal

Jako by se roztrh pytel se všemi skvělými radami, které nás nabádají následovat hlas svého srdce, zahodit všechny okovy běžného života, všechna ta musím a nemohu, a ponořit se do opravdivého proudu žití, nechat se nést vzedmutou vlnou a dělat jen to, co nás baví.

Dělej, co tě baví! Ale jak?

Rada to není tak úplně zcestná. Dělat, co nás baví, je skvělé a žádoucí. A je dobré o tom nejen snít. Jenže lehko se to řekne, hůř už dělá. Popravdě – jste právě teď v situaci, tak jak jí žijete a máte, že můžete z fleku začít dělat to, co vás baví? Pokud by to tak bylo, pravděpodobně byste to už dělaly, nemýlím se?

Takže otázka je: Jak se dostat do stavu, kdy můžete dělat, co vás baví?

Mějte sny

Podívejte se nejdřív na své sny. Část z vás ještě snít nezačala a ani neví, co by je bavit mohlo. Další část sní, ale něco vám brání – strachy převlečené v různých róbách a často nikoliv svátečních. A ta největší část z vás na své sny už rezignovala. Měli jste je, ale byly možná příliš smělé, příliš jiné, příliš složité… byly prostě příliš. Ať jste v jakékoliv fázi, to nejdůležitější pro začátek je uvědomit si, že to není status quo.

Vše se mění. Měníte se vy i vaše sny. Ale to neznamená, že mizí. Jsou tady, jsou stále vaše a nikdo jiný než vy je nemůže naplnit. Jsou součástí vašeho života a na vás je postarat se, aby s vámi neodešly na onen svět. Potřebujete je jen znovu vidět. Potřebujete jim znovu dodat barvu a živost. Potřebujete uvěřit, že tohle jeviště čeká jen na vás. Čeká, až se postavíte do záře reflektorů a začnete hrát svou roli. Tu hlavní!

Víra v sebe sama

Tak to je. A kouzlo, které vás postaví na nohy a dodá odvahu znovu snít, je víra. Žádné pánbíčkaření, ale víra v sebe sama a vlastní sny. Víra, která přichází společně s tím, že cítíte, že si něco takového zasloužíte. Že si můžete dovolit plnit si své sny. Věříte, že jste hodny jejich splnění. Že i vy si zasloužíte být šťastné, spokojené a naplněné.

Tyhle staré programy plné sebekritiky a výčitek se s vámi táhnou už od dětství a nezbavíte se jich prostým pozitivním myšlením. Je potřeba jít hlouběji. Opravdu uvnitř začít respektovat své zvláštnosti. Vnímat, co vám přináší radost a kdy cítíte příliv energie. A věřit těmto pocitům, že vás neklamou. Věřit, že je můžete směle následovat…

 

Uznání sebe, svých potřeby a citů, svých hranic a schopností přichází se sebeláskou. Ta posiluje vaši víru v sebe a život. Posiluje víru v pravdivost vašich snů. A když se můžete na sebe spolehnout, můžete se spolehnout i na své sny a pak dělat to, co vás baví.

Related Posts

5 rad Roberta Kiyosakiho k dosažení finanční svobody

5 rad Roberta Kiyosakiho k dosažení finanční svobody

Robert Kiyosaki je jedním z nejznámějších finančních poradců na světě. Jeho kniha "Bohatý táta, chudý táta" se stala bestsellerem a přinesla mnoho inspirace a poznání tisícům lidí po celém světě. Kiyosaki nejen že rozšířil povědomí o tom, co je skutečným významem...

5 rad Elona Muska pro tvůj úspěch

5 rad Elona Muska pro tvůj úspěch

Elon Musk, jméno, které v posledních letech ovládá titulky a vyvolává obdiv po celém světě. Stejně jako obdiv ale budí i jistou míru kontroverze. Jeho inovativní myšlení, odvaha a nekonečná touha po posunu hranic technologie a lidských možností ho řadí mezi...

5 tipů, jak zvýšit svoji produktivitu za pomoci AI

5 tipů, jak zvýšit svoji produktivitu za pomoci AI

5 tipů, jak zvýšit svoji produktivitu za pomoci AI V dnešním rychle se rozvíjejícím světě, kde je konkurence stále silnější a čas je vzácným komoditou, hledáme stále nové způsoby, jak zvýšit naši produktivitu. V posledních letech se umělá inteligence (AI) stala jedním...

0 Comments

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

News & Updates

Join Our Newsletter