6 tipů jak mít úspěšný Instagram

14 října, 2021

by Michal

Zdravím všechny instagramové nadšence.

Už jste někdy přemýšleli nad tím, proč jsou některé IG profily více navštěvované, než ty jiné? Případně než ten váš? V dnešní době už víme, že prostřednictvím IG se dají i vydělat krásné peníze. Nebo můžete dostávat alespon hodnotné dary pouze za to, že je pak na svém instagramu zveřejníte (tzv. barter). Rozhodla jsem se pro vás sepsat pár bodů, díky kterým bude i váš instagram dosahovat krásných čísel!

1.Důležitý je obsah a jméno!

Když se podíváte na různé IG profily, dojde vám, že se jejich témata často opakují. Například: fitness, profily o jídle, luxusní životní styl, móda a kosmetika, cestování apod. Každý z nás má něco, čím může přispět. Něco, co ostatní lidi bude zajímat. Jak se říká: každé zboží si najde svého kupce. Vy se jen musíte rozhodnout co to je a vytvořit si profil na dané téma.

Rádi vaříte a umíte jídlo i skvěle naaranžovat? Udělejte si profil o vaření!

V současnosti jsou hodně v módě třeba profily o zdravém vaření, vaření bez cukru. Pokud se vyznáte v módě, přidejte každý den svůj outfit.

Ráda se líčíte? Přidávejte ukázky svého make-upu.

Pokud cvičíte a máte rádi fitness, pište svoje tipy a rady o cvičení, nebo přidávejte videa jak cvičíte.

Pokud máte miminko, pište různé zajímavosti a tipy pro další maminky, které by to mohlo zajímat.

Pokud chcete mít pouze svůj osobní profil a chcete více followerů, určitě neuškodí s popiskům občas zadat nějaký citát nebo vtip. Ačkoliv se může zdát, že je Instagram už vším přehlcený, nebojte se. Myslím si, že každý profil si najde svoje followery. Nicméně, pokud do příspěvků přidáte něco originálního, něco, co další profily postrádají, máte úspěch zaručený.

Další věcí je jméno. Mělo by být snadno zapamatovatelné, jednoduché. Určitě by nemělo být nesrozumitelné a přeplácané. Navíc by mělo už z názvu trochu napovídat, o čem váš profil je.

Doporučuji navštívit profil @michutravel – cestování; @amelie.xoxo – móda, zdravý životní styl.

Maminkovské/rodičovské profily: @janinewiggert, @alexajeanbrown. Skvělý je i profil jedné české rodinky, která dokazuje, že i s malým dítětem se dá cestovat po celém světě: @thesikls.

 2. Profilová fotka a životopis

Profilová fotka by měla opět napovídat o čem váš profil je. A nejlépe by měla snadno zapamatovatelná a zajímavá.

Do životopisu byste měli vyplnit stručný přehled o vaši stránce, čemu se věnujete, jaké máte koníčky. Stačí napsaný v bodech, doplněný emotikony (stránka bude vypadat barevněji a živěji).

Například pokud máte profil o cestování, napište si do bia (životopisu) např.: Traveler (cestovatel), currently in LA (teď se nacházím v LA).

Pokud máte profil o jídle můžete napsat například: Zdravé mlsání/Cukrfree recepty/Jezte sladké bez výčitek.

Na každé téma se dá vymyslet něco jednoduchého, co zaujme na první pohled. Nezapomínejte, že bio by nikdy nemělo být přeplácané. Některé stránky to vyřešily jednoduše – jako profilovou fotku si dali jednoduše černou, nebo jinou barvu. Je to jednoduché a efektivní.

Doporučuji navštívit stránky: @placesplusfaces – název napovídá, že jde o fotky různých lidí na různých místech. Jako profilovku mají prostě bílý kříž. Jednoduché, originální a účinné.

3.Vzhled fotek

Všechny fotky na IG samozřejmě musejí nějak vypadat. Obecně samozřejmě platí, že čím kvalitnější fotky, tím více návštěvníků váš profil přiláká. Pokud byste se chtěli Instagramem dokonce živit, určitě se vyplatí investovat do kvalitního fotoaparátu nebo mobilu s lepším foťákem. Důležitá je vždy ostrost fotografií, kvalita, světlo i kompozice. Za mě doporučuji dělat fotky co možná nejjednodušší a nejsvětlejší. Všimněte si, že na většině fotek razantně převládá bílé pozadí, navíc velmi jednoduchá kompozice. Na první pohled zaujmou hodně barevné fotky, ale pozor na přeplácanost. Pokud máte profil o cestování, určitě foťte za denního světla a co možná nejzajímavěji.

Na kvalitě fotek záleží

Dále je zde ještě úprava fotek. V dnešní době existuje mnoho jednoduchých aplikací na úpravu fotek, které jsou navíc zdarma. Za mě například Moldiv nebo pro pokročilejší Polarr. Dokonce i sám Instagram nabízí různé filtry na úpravu, se kterými je to více než jednoduché. Z profesionálnějších aplikací doporučuji například Lightroom.

4.Kompozice

Kompozice fotek a celkově profilu je velmi důležitá. Už na první pohled se váš případný follower rozhodne, zda se mu vaše stránka líbí, nebo ne. Vkládejte vedle sebe podobně barevné fotky, podobná témata, pobodná místa. Vždy můžete vyzkoušet, jak bude fotka na profilu vypadat, případně ji zase smazat a přidat ji třeba někdy jindy. 

Existují dokonce i aplikace (například: Insta ToolBox), které vám rozdělí jednu fotku do více fotografií, které poté vložíte na svůj profil. Můžete fotku rozdělit například do 9 menších fotografií a výsledek je více než zajímavý.

 

5.Hastagy

Jedna z nejdůležítějších věcí vůbec jsou #hashtagy nebo jen #tagy. Určitě jste si všimli možnosti vyhledávání na instagramu. Ta funguje právě díky hashtagům, které uživatelé přidávají buďto přímo pod fotku, nebo do komentářů. Ostatní uživatelé pak můžou snadno najít určitou fotku.

Například pokud máte instagram o jídle, k fotce přidáte hashtag #food. Poté se všem lidem, kteří do vyhledávání zadají „FOOD“ objeví vaše fotka. Fotky se samozřejmě časem aktualizují, proto je dobré přidat co nejvíce hashtagů, pod kterou mohou ostatní najít vaši fotku. Tím se zvýši vaše šance, že vaši fotku uvidí co nejvíce lidí pod různými hashtagy.

Určitě znáte i hashtag #likeforlike, čili Like za like. Jednak spousta lidí zadává tento hashtag do vyhledávání a poté schválně likují takto označené fotky, načež jim dotyční likují fotky nazpět. Tímto můžete získat další followery pro svůj instagram.

Další oblíbené hashtagy jsou například: #followme #girl #pictureoftheday apod. Jednoduše, čím více hashtagů, tím lépe!

6.Aktivita

Posledním bodem je aktivita. Stručně řečeno, čím aktivnější budete, tím více lidí si vás všimne. Rozdávejte co nejvíce liků, komentářů a sledování. Snažte se likovat a komentovat hlavně nové fotky (ve vyhledávání si můžete navolit, jestli chcete fotky nejnovější nebo nejlepší-nejvíce likované). Čím více fotek liknete, nebo ještě lépe okomentujete, tím více lidí navštíví váš profil.

U každého hashtagu navíc máte počet fotek, které pod ním byly přidané. Čím více frekventovanější hashtag, tím více lidí se na oné fotky kouká. Díky komentářům si pak můžete být jisti, že si vás dotyčný všimne a na oplátku zabrousí na váš profil. Komentáře doporučuji jednoduché a v angličtině. Například: Nice profile! Cute photo! apod. 

 

Tak do toho! Běžte tyto tipy vyzkoušet a sami uvidíte! Přeji hodně štěstí!

Related Posts

5 rad Roberta Kiyosakiho k dosažení finanční svobody

5 rad Roberta Kiyosakiho k dosažení finanční svobody

Robert Kiyosaki je jedním z nejznámějších finančních poradců na světě. Jeho kniha "Bohatý táta, chudý táta" se stala bestsellerem a přinesla mnoho inspirace a poznání tisícům lidí po celém světě. Kiyosaki nejen že rozšířil povědomí o tom, co je skutečným významem...

5 rad Elona Muska pro tvůj úspěch

5 rad Elona Muska pro tvůj úspěch

Elon Musk, jméno, které v posledních letech ovládá titulky a vyvolává obdiv po celém světě. Stejně jako obdiv ale budí i jistou míru kontroverze. Jeho inovativní myšlení, odvaha a nekonečná touha po posunu hranic technologie a lidských možností ho řadí mezi...

Jak se dá využít AI při sebevzdělávání

Jak se dá využít AI při sebevzdělávání

Jak se dá využít AI při sebevzdělávání. V dnešní digitální době, kdy máme přístup k obrovskému množství informací a technologií, existuje mnoho způsobů, jak se sami vzdělávat a zlepšovat své dovednosti. Umělá inteligence, dále jako AI, je skvělým nástrojem pro tuto...

0 Comments

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

News & Updates

Join Our Newsletter