5+1 tipů nejlepších podcastů v Česku o investování

1 března, 2023

by Michal

Fenomén investování se v poslední době velmi rozrůstá. Spoustu lidí se začíná zajímat o to, aby měli našetřené peníze na důchod, nebo jak rychle zbohatnout za pomocí investic.

Vzhledem k tomu, že na světě existuje spousta investičních příležitostí a je velmi obtížné, až bych řekl takřka nemožné, se ve všech vyznat. Tak lidé, kteří nemají s investováním žádné zkušenosti často ani nevědí kde začít a od čeho se odpíchnout. A tak jejich počáteční nadšení často uhasíná velmi brzy. Tito lidé pak často říkají, že investování je moc složité a že nemají dostatek času ani sami na sebe natož aby se zajímali o to, jestli jde Tesla zrovna nahoru nebo jestli padá.

Naštěstí na světě existují způsoby, jak si studium investování značně ulehčit a dozvědět se třeba i to, že investování do jednotlivých akcií je jen jednou z mnoha možností, jak investovat a tudíž, že k investování jako takovému vlastně ani tolik času nepotřebujeme. Jednou z těchto možností, jak si studium investování ulehčit jsou například v poslední době velmi oblíbené podcasty. Můžeme je poslouchat, když jdeme na vycházku, když řídíme auto nebo jen v klidu doma.

V dnešním článku se podíváme na 5+1 tipů na české investiční podcasty. A to jak pro začátečníky taky i lehce pokročilé.  Seřazení je návodné a nejedná se o žebříček.

 

0. Finančně Gramotní

Prvním podcastem, který bych vám zde chtěl představit je Finančně Gramotní. Nejedná se přímo o investiční podcast, ale otázka investic se zde také velmi často probírá.

Tímto podcástem vás provázejí dva finanční poradci Jan Sirový a Jolyon Mungenga. Každý jeden díl má svoje téma, zaměřené na finanční gramotnost. Dozvíte se zde základy o tom, jak fungují peníze. A také jak s nimi pracovat, tak, abychom jich měli dostatek a netrpěli jsme chudobou.

 

1. Investiční podcast Vojty Žižky

Do tohoto podcastu si Vojta Žižka, manažer investičních bankéřů, zve úspěšné české investory a probírá s nimi problematiku peněz a investování.

Můžete zde najít krom ustálenějších způsobů investování i více alternativní a riskantní metody jako jsou například kryptoměny.

Se svými hosty probírá události, které se dějí jak v Česku, tak i v zahraniční jako je například vysoká inflace u nás nebo udržitelnost trhu s nemovitostmi v Číně.

V podcastu se také dozvíte, kdy Vojta zakoupil svou první akcii a zda toho lituje či ne.

 

2. Finančák

V tomto podcastu moderovaném Richardem Vrdlovcem a Ivou Hadj Mausse tito dva vedou rozhovory jak s odborníky, tak i s lidmi z ulice o aktuálních tématech týkajících se financí.

V rozhovorech probírají nejen investování ale také vydělávání, spoření ale i spoustu dalších podobných témat.  Jedním z cílů tohoto podcástu je například nasměrování posluchačů na cestu k finanční svobodě.

 

3. Jak investovat

Lenka Schánová, tvůrkyně podcastu Jak investovat a zároveň velmi aktivní žena která organizuje od roku 2013 „Českou investiční konferenci“ a další menší akce pro tuto komunitu které zastřešuje názvem „Česká investiční akademie.

Podcast je postaven na rozhovorech s lidmi ze světa investic ať už méně či více známými veřejnosti. Probírají zde možné zajímavé investiční příležitosti.

Můžete zde najít témata například jak sestavit vlastní portfolio, jakou zvolit investiční strategii anebo, jak investovat do technologického sektoru. Zároveň zde můžete najít i alternativní možnosti investic jako je například šampaňské.

 

4. Finance prakticky

Michal Dudek, který je autorem tohoto podcastu je finančním poradcem se 14letou praxí. Z těchto 14 let se mu podařilo stát se prezidentem Asociace finančních poradců, kterým je do teď.

Michalův podcast se zabývá nespočtem různých finančních témat. Jedním z témat je právě investování. Krom investování se ale také zabývá jinými tématy jako například rodinným rozpočtem nebo spořením a pojištěním.

Michal se pokouší lidi učit pracovat s penězi tak aby dosahovali svých cílů. Zároveň se snaží zvýšit úrovně finančního poradenství u nás.

 

5. Krypto Insider

Poslední podcast který vám zde představím je práce Petra Lukáče, který pracuje jako redaktor Hospodářských novin. Tento podcast potěší hlavně lidi, kteří se zajímají o investice do kryptoměn.

Kryptoměny, to je tedy hlavní téma Krypto Insider.  Avšak není to jediné téma Petr si sem zve zajímavé hosty, se kterými následně probírá aktuální témata nejen v oblasti kryptoměn ale také v oblasti NFT a podobných.

Dozvíte se zde jak neudělat při obchodování s kryptoměnami fatální chybu nebo proč se lidé bojí investovat do Bitcoinu.

 

Těchto 5+1 podcastů samozřejmě nejsou jediné investiční a finanční podcásty v České republice. Dozvíte se však z nich to jak začít ale i to jak v investování pokračovat byť už konzervativní nebo nekonzervativní cestou.

Related Posts

Jak vydělat peníze za klikání

Jak vydělat peníze za klikání

V dnešní digitální éře se mnoho lidí zajímá o různé způsoby, jak vydělat peníze online. Jednou z možností, která se objevuje v diskuzích, je vydělávání peněz klikáním na reklamy. Tento článek se zaměří na tuto problematiku a poskytne ucelený pohled na skutečnost...

5 rad Roberta Kiyosakiho k dosažení finanční svobody

5 rad Roberta Kiyosakiho k dosažení finanční svobody

Robert Kiyosaki je jedním z nejznámějších finančních poradců na světě. Jeho kniha "Bohatý táta, chudý táta" se stala bestsellerem a přinesla mnoho inspirace a poznání tisícům lidí po celém světě. Kiyosaki nejen že rozšířil povědomí o tom, co je skutečným významem...

8 tipů: Jak myslí milionáři

8 tipů: Jak myslí milionáři

Každý z nás si asi pod pojmem milionář představí něco jiného. Někdo si může pod tímto pojmem představit člověka, co jezdí v drahých autech a vlastní ohromné vily s bazény. Jiný si představí elegána v obleku na schůzce s jiným milionářem. Ve výsledku je asi jedno, koho...

0 Comments

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

News & Updates

Join Our Newsletter