5 rad do života od Warrena Buffeta

29 října, 2021

by Michal

5 rad do života od Warrena Buffeta, pomohou vám v běžném životě i v podnikání.

1. Reinvestujte

Reinvestujte váš výdělek. Zbytečně neutrácejte. Váš výdělek vás může svádět k tomu, abyste vydělané peníze hned utratili. Nedělejte to. Chcete-li vydělávat dál, měli byste váš zisk reinvestovat. I malý investiční kapitál se může přeměnit ve velké bohatství.

Tato rada se mnoha obdobách objevuje i u jiných investorů a finančních poradců. Většinou se to točí okolo 10 %. Z každého zisku si odkládejte stranou ( reinvestujte ) alespoň 10%, až pak můžete začít uspokojovat své potřeby.

2. Pozor na drobné náklady

Hlídejte drobné náklady, jak se říká: I malá díra může potopit velkou loď. Obezřetný postup při stanovování nákladů může mít své zisky a tím zvýšit váš výdělek.

3. Přemýšlejte jinak, odlište se

Přemýšlejte jinak, odlište se. Nezakládejte své rozhodnutí na tom, co mluví, nebo dělá každý. Pro Warrena Buffeta je právě průměr to, co dělají všichni ostatní. K tomu být nadprůměrný je potřeba měřit sebe sama tím, co Warren nazývá Inner Scorecard, hodnotit sebe podle vlastních standardů, nikoli podle světových.

4. Omezte půjčky

Život kreditních karet a půjček z vás nikdy bohatého člověka neudělá. Nepůjčujte si peníze na něco, co vám nevydělá další peníze. Warrenovo doporučení zní:

„Jednejte s věřiteli a splaťte, co můžete. Potom, když máte dluhy zaplacené, pracujte na naspoření nějakých peněz, které můžete použít k investování.“

5. Uvědomte si, kdy skončit

Jednou, když byl Warren Buffett malý, šel na dostihy. Vsadil si tehdy na vítěze závodu a prohrál. Chtěl získat své peníze co nejrychleji zpět, proto vsadil na další závod a prohrál znovu, tentokrát víc a opustil dostihy s prázdnou kapsou. Byl nešťastný, protože přišel o týdenní výdělek. Warren pak už stejnou chybu nikdy neopakoval. Věděl, kdy má odejít se ztrátou a odolat pokušení vsadit znovu a získat peníze zpět.

p

Warren Buffett

Warren Edward Buffett, (*30. srpna 1930, Omaha, Nebraska) je americký miliardář, investor, obchodník a filantrop.

Jeho přezdívka je Věštec z Omahy či Zázrak z Omahy

Buffett vede holding Berkshire Hathaway, do kterého patří víc než 60 společností včetně pojišťovny Geico, výrobce baterií Duracell nebo řetězce restaurací Dairy Queen.

Vyrostl v rodině amerického kongresmana. První akcie koupil už coby jedenáctiletý kluk. O dva roky později podával první daňové přiznání.
Podle žebříčku nejbohatších lidí světa na Forbes.com je Buffetovo aktuální jmění ( 29.10.2021) 105 miliard dolarů. Patří mu 9. místo žebříčku.

Sněhová koule: Warren Buffett a škola života

  • Autor: Alice Schroeder
  • Nakladatelství: Eastone
  • Rok vydání: 2021
  • Počet stran: 914

Sněhová koule podává životní příběh nejúspěšnějšího investora všech dob a legendy finančního světa – Warrena Buffetta. Je ságou jeho rodiny a kronikou období, kdy tento vlivný a na celém světě uznávaný muž žil. Ve Spojených státech amerických se okamžitě po vydání stala bestsellerem. ( objednat můžete zde )

Related Posts

Jak vydělat peníze za klikání

Jak vydělat peníze za klikání

V dnešní digitální éře se mnoho lidí zajímá o různé způsoby, jak vydělat peníze online. Jednou z možností, která se objevuje v diskuzích, je vydělávání peněz klikáním na reklamy. Tento článek se zaměří na tuto problematiku a poskytne ucelený pohled na skutečnost...

5 rad Roberta Kiyosakiho k dosažení finanční svobody

5 rad Roberta Kiyosakiho k dosažení finanční svobody

Robert Kiyosaki je jedním z nejznámějších finančních poradců na světě. Jeho kniha "Bohatý táta, chudý táta" se stala bestsellerem a přinesla mnoho inspirace a poznání tisícům lidí po celém světě. Kiyosaki nejen že rozšířil povědomí o tom, co je skutečným významem...

8 tipů: Jak myslí milionáři

8 tipů: Jak myslí milionáři

Každý z nás si asi pod pojmem milionář představí něco jiného. Někdo si může pod tímto pojmem představit člověka, co jezdí v drahých autech a vlastní ohromné vily s bazény. Jiný si představí elegána v obleku na schůzce s jiným milionářem. Ve výsledku je asi jedno, koho...

0 Comments

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

News & Updates

Join Our Newsletter